Služby pro pěstouny

Uzavíráme dohody o výkonu pěstounské péče a rodiny doprovázíme. Naše služby poskytujeme i rodinám, které mají dohodu o výkonu pěstounské péče uzavřenou s jinou organizací či OSPOD.

V současné době pořádáme půldenní, jednodenní a dvou a vícedenní volnočasové programy, a to v průběhu celého školního roku. Letáček s termíny jednotlivých akcí
na celý rok 2019 si můžete prohlédnout níže.

 

Posláním celého programu je různorodými aktivitami podpořit děti vyrůstajících v NRP, podpořit sourozenecké vztahy, rozvíjet pozitivní sebepřijetí a sebepoznání dětí, a tak v důsledku přispět k budování vztahů a dobré atmosféry v celé rodině. Vše je založeno na kontinuální práci se skupinou, ve které se rozvíjejí přátelské vazby.

Programy jsou určené dětem, které vyrůstají v pěstounské péči, jejich sourozence i biologické děti pěstounů.

Sleziny (půldenní program)

Od ledna 2019 jsme k našim pravidelným programům přidali i tzv. Sleziny. Slezina je odpoledne strávené v Barevném světě dětí nebo v jeho okolí. Stejně jako výlety je Slezina vždy tematicky zaměřená. Výhoda u Slezin je taková, že pokud Ti končí škola později, tak se můžeš přidat i v průběhu a účast je zcela zdarma. Na Slezinu počítáme s min. 5 a max. 10 dětmi ve věku 6 až 15 let.

Na leden – březen 2019 jsou připravené 3 Sleziny:

  • Slezina s Týnou aneb Kreativní odpoledne (23. ledna)
  • Slezina s Davidem aneb Únorové batikování (27. února)
  • Slezina s Johankou aneb Hrací turnaj (20. března)

Letáček ke Slezinám, přihlášku i nabídku na celý rok 2019 najdete níže.

Výlety (jednodenní program)

Na rok 2019 jsme připravili nový volnočasový program pro děti v pěstounské péči, jejich sourozence i biologické děti pěstounů. Každý měsíc vyrazíme s dětmi za přírodou a zajímavostmi, dobrodružstvím, zkrátka na zážitkový celodenní Výlet.

Výlety obsahově připravují naši vedoucí programů pro děti. Programy jsou určené dětem od 6 do 15 let, kapacitně pak počítáme s min. 15 a max. 30 dětmi. Každý Výlet bude jiný, tematický, co však bude pro všechny stejné, je kamarádský duch, poznávání nového a aktivní odpočinek. Co se týká odpočinku, ten chceme tímto programem dopřát sekundárně i pěstounům, vytvořit jim prostor pro oddych, čas sám na sebe.

Na leden – březen 2019 máme momentálně naplánované 2 Výlety:

  • Únorový výlet za tajemstvím Stonehenge (9. února)
  • Březnový výlet za krokodýly (9. března)

Letáčky k výletům, přihlášku i nabídku na celý rok 2019 najdete níže.

VíkendOFFky (vícedenní program)

V roce 2019 budou celkově dvě VíkendOFFky, a to v květnu a říjnu. Na akce počítáme průměrně s počtem 30 dětí ve věku od 6 do 15 let. Celovíkendový program je postaven jak na společném trávení času, tak i na oddělených aktivitách určených přímo pro danou věkovou skupinu. VíkendOFFky jsou založené na prvcích zážitkové pedagogiky, s dětmi budou nastavena komunikační pravidla, položí se základy skupinové spolupráce a důvěry. Chceme se také věnovat nácviku řešení a zvládání konfliktních situací, rozvíjet sociální a komunikační dovednosti a podporovat děti v aktivním přístupu k životu.

  • Květnová VíkendOFFka (17. – 19. května)
  • Říjnová VíkendOFFka (4. – 6. října)

Letáčky a přihláška k VíkendOFFkám budou zveřejněny v daném období.

Bližší informace a registrace

Bc. Martina Krejčová, koordinátor "Programy pro děti"
e-mail: programyprodeti@barevnysvetdeti.cz
mobil: 722 068 422

Nabídka akcí na rok 2019

Sleziny (půldenní program) na období leden - březen 2019

Únorový výlet za tajemstvím Stonehenge

Březnový výlet za krokodýly

Přihláška na akce

Na jednu přihlášku je možné přihlásit až dvě děti, a to na všechny akce nebo pouze na některé.

Sleziny jsou zdarma.
Cena jednoho výletu je následující:
100,- Kč pro pěstounské děti klientů, kteří uzavřeli dohodu s Barevným světem dětí, z. s. (resp. jejich klíčovou pracovnicí je Bc. Barbora Chvátalová nebo Mgr. Michala Krejčová)
400,- Kč pro klienty OSPOD (lze zažádat o uhrazení ze státního příspěvku na výkon pěstounské péče), biologické děti pěstounů…