Vzdělávací seminář pro asistenty

20. a 21. února byli velcí Kámoši zase na školení

Jarní prázdniny má většina malých Kámošů za sebou. Doufáme, že si odpočali a nabrali síly do dalších školních měsíců ;-) Velcí Kámoši jsou na tom úplně stejně; zkouškové už je za nimi a většina z nich teď zápasí s nástrahami letního semestru. A do toho chodí ještě na školení do BSD!
Předposlední únorový víkend jsme strávili s asistenty na vzdělávacím semináři, který se tentokrát moc povedl. Sobotu měli na starosti Vítek Hrbáček a Jana Tamchynová. Měli připravený sebezkušenostní program na téma „Moje dětství a co si z něho nesu dál“. Kreslili jsme mapy dětství; vzpomínali na zážitky, které nás formovaly; a povídali si o tom, co se v nás z  dětství pořád ozývá.
Neděle byla zaměřená dovednostně – paní učitelka Markéta Čechová přijela ze ZŠ Sázava a zahrnula asistenty spoustou tipů na to, jak se poprat s matikou a fyzikou. Asistenti měli za úkol také vyrobit vlastní pomůcky třeba na vysvětlení malé násobilky nebo rovnic.
Taky zápasíte s matikou? Tak zkuste třeba stránku her a kvízů „Sheppard software – we make learning fun“. Nebo si vyrobte vlastní pracovní listy na stránce „Math worksheets“ ;-)

Vzdělávací seminář pro asistenty

10. listopadu proběhl v BSD další vzdělávací seminář pro asistenty

Na druhou listopadovou neděli jsme pro asistenty připravili náročný program – celodenní seminář! V rámci povinného vzdělávání asistenti tentokrát absolvovali dva semináře. První z nich, na téma komunikace s dítětem vedla Mgr. Lenka Kvěchová; odpolední blok si vzal na starosti Mgr. Jiří Trunda, který mluvil o práci s dětmi se specifickými poruchami učení.

Doufáme, že informace, které si asistenti ze semináře odnesli, jim v budoucnu budou k dobru a pomohou jim v práci s našimi malými Kámoši.