Předprázdninový výjezd s „P13“

Těsně před letními prázdninami jsme s komunitou "P13" vyrazili na již třetí společný výjezd.

Komunitu „P13“ tvoří pěstounské rodiny pouze z Prahy 13 a už od roku 2014 ji provází Vlaďka Moravčíková a Vítek Hrbáček (dospělá komunita), v roce 2015 se k nim pak přidali Terezka Hroníková a Viktor Kuchtiak (dětská komunita).

O víkendu 17. – 19. června 2016 jsme vyrazili na již třetí společný vzdělávací výjezd, který se nesl ve znamení pohody, relaxace a sluníčka. S komunitou jsme byli ubytováni v komplexu Monínec, kde jsme měli možnost využít jak venkovní, tak i vnitřní bazén a saunu, projít si naučnou stezku a tradičně si v sobotu večer upéct buřty na velkém ohništi.

 

Na začátek pobytu měli lektoři dospělé komunity připravený workshop na téma Principy naladěné interakce, usměrňování a vedení. Na něj pak navázalo natáčení rodin a za pomoci analýzy VTI (videotrénink interakcí) se pak po celý víkend pěstouni věnovali svému náhledu na přijímaní iniciativ dítěte v rámci rodinné kooperace. Dětská komunita mezitím soutěžila, tvořila, učila se žonglovat a vyráběla malé dárečky pro nás dospěláky.

A jak nám bylo spolu krásně se nyní můžete podívat sami:)