Vzdělávací seminář pro asistenty z projektu „Kámoš“ 2012

Víkendová "nalejvárna" pro nové asistenty - velké Kámoše :)

Jeden říjnový víkend jsme strávili v krásném jihočeském Strmilově. Využili jsme pozvání pana Starosty, kterému tímto ještě jednou děkujeme za možnost krásného ubytování.

V pátek jsme všechny nové asistenty vzali a odvezli do jihočeských lesů. První den na ně čekaly tři informační bloky – podrobné seznámení s projektem Kámoš a úvod do sociálně-právní ochrany dětí; téma hranic v práci s dětmi; a také úvod do kompetencí, které si vzala na starosti naše lektorka Jana Knotková.

V sobotu školení pokračovalo seminářem Míly Čedíka, který asistenty uvedl do problematiky supervize a VTI neboli videotréninku interakcí. V sobotu odpoledne přijeli „asistenti-veteráni“ :)

Účelem jejich návštěvy nebylo jen seznámení s novými asistenty, ale hlavně předávání zkušeností a sdílení zážitků ze spolupráce s našimi Kámoši. Roman Álvaréz si vzal na starosti zážitkovou a sebepoznávací část víkendovky – asistenti tak měli možnost vyzkoušet si chůzi po laně nad propastí, let slepých ptáků nebo Belbinův test.

V našem týmu nových Kámošů tak oficiálně vítáme Jarku, Filipa, Terku, Káju, Honzu, Aničku, Filipa, Kláru, Máju, Šimona a Frantu a už teď se těšíme na další společné akce! :)